Školsko natjecanje 2016./2017.

Natjecanje iz hrvatskoga jezika

U četvrtak 2. veljače 2017. godine s početkom u 13 sati u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj održano je školsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika.

Natjecanju su u našoj školi pristupila  dva natjecatelja/ica u kategoriji sedmih razreda i ostvarili su sljedeće rezultate:

SEDMI RAZRED

1.  Ivan Daničić-Kačić, 76 /80               mentor   Damir Brkanac

2.  Marin Market , 69 /80                      mentor   Damir Brkanac

Županijsko natjecanje bit će održano 6. ožujka 2017. u OŠ Mokošica u Dubrovniku, a naknadno, nakon sastanka županijskoga Povjerenstva i objedinjavanja ljestvica poretka saznat ćemo tko će biti pozvan na županijsku razinu

NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA 2018.

Na Natjecanju iz hrvatskoga jezika sudjelovali su učenici Petra Milovčić (7.r.) i Marin Market (8.r.). Školska razina Natjecanja iz hrvatskoga jezika održana je 5. veljače 2018. godine, a nakon objedinjavanja ljestvica konačnih rezultata svih škola iz naše županije pravo sudjelovanja na županijskoj razini ostvarili su i Petra i Marin. Županijska razina Natjecanja iz hrvatskoga jezika održana  je 5. ožujka 2018. u Osnovnoj školi Mokošica, a naši učenici ostvarili su sljedeće rezultate:

- u kategoriji 7. razreda Petra Milovčić osvojila je 6. mjesto

- u kategoriji 8. razreda Marin Market osvojio je 10. mjesto.

Zahvaljujemo domaćinu na izrazito dobrom gostoprimstvu te odličnoj organizaciji.

Cilj je natjecanja poticati učenike na proučavanje hrvatskoga jezika, usavršavanje jezične komunikacije i pismenosti te stvaranje zanimanja i za jezične sadržaje izvan propisanoga plana i programa, tj. poticati učenike na samostalno proučavanje jezikoslovne literature.

Pohvala Petri i Marinu na izvrsnim rezultatima te iscrpnom zalaganju tijekom priprema za natjecanje, kao i roditeljima na razumijevanju i podršci.

Damir Brkanac