ŠKOLSKI KURIKULUM ZA NOVU ŠKOLSKU GODINU

Temeljem članka 28. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Školski odbor na sjednici održanoj 16.09.2013.godine, na prijedlog Učiteljskog vijeća donosi

ŠKOLSKI KURIKULUM

ŠKOLSKI KURIKULUM

Uvod

Kurikulum podrazumijeva i uključuje opsežno planiranje, ustrojstvo i provjeravanje procesa rada i djelovanja s obzirom na odgovarajuće detaljne ciljeve, sadržajne elemente, ustrojstvo i kontrolu postignuća prema globalno postavljenim ciljevima i prema pretpostavkama za odvijanje procesa (prof. dr. Vladimir Jurić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu).

U školskoj realnosti kurikulum u sebi sadrži sve sadržaje, procese i aktivnosti koji imaju za cilj ostvarivanje ciljeva i zadataka obrazovanja na način da se promoviraju intelektualni, osobni, društveni i fizički razvoj djece/učenika. Uz službeni program, kurikulum sadrži aktivnosti i sadržaje koji se mogu smatrati neformalnim. To su sadržaji i aktivnosti po kojima se škola prepoznaje i koji su svojevrsni zaštitni znak njenog imidža.

... više u priloženom dokumentu ...

Priloženi dokumenti:
SKOLSKI_KURIKULUM_2013._I_2014..doc (454.00 KB)

objavio: Ivica Galić   datum: 19. 9. 2013.