PLOVI PLOVI KNJIGA

1.6. (srijeda) u OŠ Kuna održan je književni dan pod nazivom „Plovi plovi knjiga“. U područnoj školi Potomje s učenicima se družila književnica Danijela Pavlek. Zajedno su na zanimljiv način saznali kako se „kuha“ priča. Tako su se na meniju našli lažljivi muffini, juhe koje otkrivaju snove, ljuti sladoledi, smotane tortilje i zaljubljeni hamburgeri - svi do jednog začinjeni rimom. Čitalo, se, plesalo, skakalo, pogađalo i pričalo o osjećajima.

Učenici nižih razreda u matičnoj školi imali su prilike od ilustratorice Ane Kadoić čuti i vidjeti kako nastaje slikovnica i i tko je sve potreban (osim pisca i ilustratora) da bi se od teksta i slike napravila knjiga.

Hvala Danijeli i Ani na prekrasnom druženju i radujemo se budućim susretima.

objavio: Srećko Jančikić   datum: 2. 6. 2022.