Završena je 13. sezona ČITANJEM DO ZVIJEZDA

Drugu godinu zaredom učenici OŠ “Kuna” sudjelovali na nacionalnoj završnici.
Tema ovogodišnjeg projekta za šk. god. 2021./2022. je "Knjiga i film".

Projekt organizira Knjižničarsko društvo Međimurske županije, a od ove školske godine projekt podržava i Agencija za odgoj i obrazovanje. U svojoj 13. sezoni projekt je prepoznat od učenika, učitelja, ravnatelja osnovnih i srednjih škola kako iz Hrvatske, tako i iz susjednih zemalja pa ne čudi velika zainteresiranost. Projekt se sastoji od dvije kategorije: Kviz znanja i Kreativni uradak.

Školska razina natjecanja održana je 17. prosinca 2021. u OŠ “Kuna”. Kviz znanja održan je u virtualnom okruženju zbog epidemioloških mjera. Kao i prošle godine, našu školu predstavljale su učenice Laura Poljanić (7. r.), Luna Market i Nika Radović (8. r.). Naš školski tim ostvario je pravo nastupa na županijskom natjecanju koje je održano 2. ožujka 2022., a na njemu je zazuzeo 4. mjesto i nije se uspio kvalificirati na nacionalnu završnicu u toj kategoriji.

No, dan kasnije, 3. ožujka 2022., održano je županijsko natjecanje u kategoriji Kreativni uradak, a našu je školu predstavljala učenica Laura Poljanić (7. r.). Laura je imala zadatak osmisliti i izraditi likovni rad prema trima pročitanim knjigama koje su bile zadane u ovogodišnjem projektu. Tema rada je Knjiga i film. Laura je svoje predstavljanje odradila maestralno te oduševila županijsko povjerenstvo. Zauzela  je 2. mjesto te ostvarila pravo sudjelovanja na nacionalnoj završnici u svibnju.

Predstavljanje kreativnog uratka na nacionalnoj završnici održano je 5. svibnja 2022., u 9.30 sati, putem videopoziva u aplikaciji Teams. Laura je i ovaj put hrabro obrazlagala državnom povjerenstvu motive, način izrade rada, likovne tehnike koje je koristila te poruku svoga rada. Laura je osvojila odlično 10. mjesto u konkurenciji 50 učenika iz Hrvatske i hrvatskih škola iz inozemstva.

Ovom prilikom zahvaljujemo svima na podršci tijekom trajanja projekta – učenicima, učiteljima i  roditeljima.

Do sljedeće sezone čitajmo, čitajmo, čitajmo kako ne bismo ostali bez riječi!
Damir Brkanac

objavio: Srećko Jančikić   datum: 11. 5. 2022.