6. DRŽAVNO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

LUNA NA DRŽAVNOM NATJECANJU

Nakon odlično odrađenog nastupa na županijskom Natjecanju u čitanju naglas u Dubrovniku, došlo je vrijeme da Luna pusti svoj glas i u Sisku, gradu domaćinu državnog Natjecanja. Natjecanje se održavalo od 22. do 23. studenoga 2018. godine u Domu kulture Kristalna kocka vedrine u Sisku. Svoje smo putovanje na državno Natjecanje započeli u ranojutarnjim satima iz Zračne luke Dubrovnik, na liniji Dubrovnik – Zagreb, 22. studenoga 2018.godine. Sletjevši u Zagreb, krenuli smo prema Autobusnom kolodvoru gdje su se svi sudionici okupljali te svi zajedno autobusom nastavili svoj put u Sisak. Natjecatelji i njihovi mentori bili su smješteni u Hotelu Panonija, u samom središtu grada. Prvoga dana nastupali su učenici iz mlađe kategorije, a među njima i naša Luna. Natjecanje je svečano otvoreno predstavom Kositreni vojnik u izvedbi članova plesnog i baletnog studija. Luna je svoj nastup odradila izvrsno! Artikulirano, izražajno i bez velike treme Lunin glas odjekivao je velebnom dvoranom Doma kulture. Luna nije pobijedila, no važno je sudjelovati! Podršku smo pružili i drugoj predstavnici naše županije – Iliji, učenici sedmoga razreda OŠ Gruda, koja je nastupala u starijoj kategoriji. Ilia je svoj nastup imala dan poslije i, naravno, odradila izvrstan posao u Sisku. Slobodno vrijeme učenici i njihovi mentori iskoristili su za ragledavanje i  upoznavanje prirodnih i povijesnih ljepota i znamenitosti grada Siska, sve uz pratnju  djelatnika Gradskog muzeja Sisak. Budući da je Natjecanje ove godine bilo posvećeno 85-godišnjici rođenja hrvatskoga književnika Ivana Kušana i 60-godišnjici objavljivanja romana Koko i duhovi, u Galeriji sveti Kvirin za sve je sudionike bila upriličena izložba s najzanimljivijim Kušanovim likovima, rukopisima, domaćim i stranim izdanjima, fotografijama, ilustracijama itd.

Na samome kraju, zahvaljujemo svima na podršci, roditeljima, prijateljima, kolegama kao i domaćinima u Sisku na izvrsnoj organizaciji te lijepom i vrijednom iskustvu. Ciljeve Natjecanja svakako smo ispunili - uspostavljena su nova prijateljstva učenika iz cijele Lijepe Naše i razvijanje ljubavi prema čitanju i knjizi.  Čitanje je zakon!

(Više o samome Natjecanju te bogatu fotogaleriju možete pogledati na poveznici: https://www.nkc-sisak.hr/2018-rezultati-natjecanja-i-zahvale/)

Damir Brkanac

objavio: Srećko Jančikić   datum: 26. 11. 2018.