ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

LUNA MARKET ŽUPANIJSKA POBJEDNICA U ČITANJU NAGLAS

Dana 8. studenoga 2018. godine u Narodnoj knjižnici Grad u Dubrovniku održano je županijsko Natjecanje u čitanju naglas. Natjecanje u čitanju naglas je manifestacija koja se održava već šestu godinu zaredom u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac iz Siska. Ciljevi natjecanja su:

 poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas

 razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena

 unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika

 naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja

 poticanje usmenog izražavanja

 razvijanje motivacijskih sposobnosti.

Pobjednici mlađe (3. - 5. razreda) i starije kategorije (6. - 8. razreda) ostvaruju plasman na državno natjecanje koje se održava tradicionalno u Sisku.

Ove godine našu je školu predstavljala Luna Market, učenica petoga razreda. Luna je čitala naglas ulomak iz djela Gregov dnevnik: Sumorna stvarnost Jeffa Kinneyja. Svojom je maestralnom izvedbom oduševila povjerenstvo i publiku te osvojila najviše bodova i prvo mjesto u mlađoj kategoriji. Državno Natjecanje u čitanju naglas održat će se od 22. do 23. studenoga 2018. u Sisku.

Čestitke Luni!

Damir Brkanac

objavio: Srećko Jančikić   datum: 10. 11. 2018.