DAN RUŽIČASTIH MAJICA

OBUCI RUŽIČASTU MAJICU I RECI NE VRŠNJAČKOME NASILJU

Dana 27. veljače 2019. godine učenici Osnovne škole „Kuna“ Kuna obilježili su Dan ružičastih majica. Učenici od 1. do 8. razreda zajedno sa svojim učiteljima složno i jednoglasno rekli su NE vršnjačkome nasilju ne samo u školi nego i izvan nje. Posljednje srijede u veljači učenici su obukli ružičaste majice te cijeli nastavni dan proveli u njima, a neke od poruka koje su im upućene, nastojat će primijeniti na školskom igralištu, ulici, obiteljskom domu, učionici, školskom hodniku... Vršnjačkome nasilju nigdje nije mjesto!

Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter, a u Hrvatskoj je s obilježavanjem toga dana prvi započeo Centar za edukaciju i prevenciju nasilja 2014. godine.

Damir Brkanac

objavio: Srećko Jančikić   datum: 28. 2. 2019.