13. LITERARNI NATJEČAJ ODJECI 2018.

DOMINIKOV RAD NAJBOLJI U NAŠOJ ŽUPANIJI

Trinaestu godinu zaredom Naklada Ljevak organizira literarni natječaj Odjeci koji je zamišljen kao rapsodija dječjeg stvaralaštva. Učenici sudjeluju sa svojim radovima koji su nastali na satu Hrvatskoga jezika u tekućoj školskoj godini, tema je slobodna, a radovi mogu biti lirski i prozni. Najbolje radove bira povjerenstvo te se na završnoj svečanosti proglašavaju najbolji u svakoj županiji te tri najbolja na razini države. Na završnoj svečanosti, održanoj 14. rujna 2019. godine, u Klubu hrvatskih književnika u Zagrebu povjerenstvo je izabralo za najbolji rad Dubrovačko-neretvanske županije pjesmu Dominika Barišića Dingaču od srca. Nažalost, Dominik nije mogao sudjelovati na svečanosti pa je njegov rad pročitao učitelj hrvatskoga jezika Damir Brkanac. Kako bi uspjeh naših učenika bio veći, pjesma Petre Milovčić Loza objavljena je, zajedno s Dominikovom pjesmom, u zborniku radova Odjeci. U nadi da će svojim primjerom nadahnuti i ostale na kreativno izražavanje, šaljemo čestitke Dominiku i Petri!

Damir Brkanac

objavio: Srećko Jančikić   datum: 20. 9. 2018.