Osmaši u Vukovaru

U sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru naši osmaši zajedno s razrednicom Larom Violić bili su od 28. - 30. ožujka u posjetu Vukovaru, simbolu Domovinskog rata.

Cilj projekta je učenje o vrijednostima Domovinskog rata i važnosti Bitke za Vukovar u obrani Republike Hrvatske. Uz predavanja o Domovinskom ratu učenici su obišli mjesta sjećanja: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčara, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put - „Put spasa“, Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu '91, MCDR Vukovar – bivšu vojarnu 204. VU brigade i Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata u Vukovaru.

Osim obilaska memorijalnih lokaliteta, učenici su posjetili i Muzej vučedolske kulture, prošetali gradskim središtem, te šetnicom uz Dunav.

Iako smo u Vukovaru ostali samo tri dana, osjetili smo tugu i bol preživjelih, te otprilike uspjeli dočarati događaje njegovih najtežih dana.

objavio: Srećko Jančikić   datum: 5. 4. 2017.