Dani kruha (2016.)

Početkom rujna tradicionalno započinje nova školska godina, nove obveze i dužnosti. S velikim zadovoljstvom i ponosom objavljujemo  kako je  Osnovna škola „Kuna“ od ove školske godine uključena u UNICEF-ov projekt „Škole za Afriku“ u kojem će sudjelovati svi učenici i njihovi učitelji. Cilj je projekta pomaganje djece u obrazovanju u siromašnim afričkim državama. U našem slučaju to će biti djeca iz Burkine Faso. Tijekom nastavne godine organizirat će se tri dobrotvorne akcije u kojima se prikupljaju novčana sredstva, a ista će biti uplaćena na UNICEF-ov račun. Prvu od triju akcija priredili smo za Dane kruha. U mjesecu listopadu svake se godine obilježavaju Dani kruha – dani zahvalnosti za sve plodove zemlje. Dani su to kada zahvaljujemo Bogu za sve plodove zemlje u kojima kasnije uživamo i od kojih živimo. Kruh je, kao glavni motiv Dana, simbol onoga što se posvećuje i blaguje jer kruh je život, kruh je alfa i omega, s kruhom nam započinje i završava dan. Dana 24. listopada 2016. godine na svečanosti u Školi pozvani su roditelji, bake i djedovi te svi koji su htjeli nesebično pomoći učenicima u prikupljanju sredstava za projekt „Škole za Afriku“. Učenici su uz pomoć učitelja pripremili osamdeset poklon-paketa s tradicionalnim pelješkim slasticama te uz prigodni program i domjenak, prikupili zavidna sredstva. Hvala svima na dolasku, a već sada vas ovim putem pozivamo da nam se pridružite na drugoj dobrotvornoj akciji sredinom prosinca.

Priloženi dokumenti:
Dani_kruha_2016.docx (1.55 MB)

objavio: Kristina Oremuš   datum: 30. 11. 2016.