Jednodnevni izlet Lokrum – Srđ – Dubrovnik

Dana 11. 05. učenici 3. – 6. razreda bili su na jednodnevnom izletu organiziranom u suradnji s OŠ 'Trpanj' te OŠ 'Janjina'.

Na izletu je sudjelovalo 15 učenika OŠ 'Kuna' i PŠ 'Potomje' te su u pratnji bile učiteljica razredne nastave Veselka C., nastavnica engleskog jezika Marina M. te Leea A. kao asistentica djeteta s posebnim potrebama.

Ranojutarnje okupljanje te neočekivane prometne prepreke na putu za Dubrovnik nisu umanjile uzbuđenje i veselje naših školaraca.

U sklopu izleta posjetili smo Lokrum, otočni biser pokraj Dubrovnika. Šetajući se lokrumskim stazama  među mnogobrojnim paunovima i zečevima kao da smo se odjednom našli u Alisinoj zemlji čudesa. Posebno nas je iznenadilo Željezno Prijestolje iz kultne serije 'Igra prijestolja' postavljeno u Benediktinskom samostanu gdje je većina iskoristila priliku zasjesti na prijestolje i osjetiti kako je to biti vladarom Sedam Kraljevina. Također smo obišli Mrtvo more ali je zasigurno najdraži dio učenicima   bilo slobodno vrijeme kad su mogli neometano upiti sve čari lokrumske prirode.

Nakon ručka žičarom smo se uspeli na Srđ te uživali u spektakularnom pogledu na Dubrovnik. Tu smo ujedno posjetili Muzej domovinskog rata te kroz razne fotografije, autentične snimke, razne vojne izloške posvjedočili nesretnim događajima na dubrovačkom području '91. – '95. Nakon toga uslijedilo je razgledavanje stare gradske jezgre Dubrovnika uz pratnju vodiča, slobodno vrijeme uz neizostavan sladoled i bombone te povratak kući u večernjim satima.

Umorni i zadovoljni vratili smo se svojim domovima puni dojmova željno iščekujući sljedeće putovanje.

objavio: Srećko Jančikić   datum: 12. 5. 2018.