Prevencija ovisnosti o alkoholu - predavanje za učenike

U petak, 7. travnja 2017.godine učenicima 7. I 8. razreda policijski službenik za maloljetničku delikvenciju PP Ston održao je predavanje: "Ovisnost i zlouporaba alkohola", koje je predviđeno planom aktivnosti provedbe projekta "Zdrav za 5!".  Projekt "Zdrav za 5!" zajednički provode:  Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, a namijenjen je učenicima 8. razreda osnovne te 1. i 2. razreda srednje škole. Učenici su na jednostavan i razumljiv način informirani o različitim oblicima ovisnosti o alkoholu, preventivnim radnja na sprječavanju iste te mogućim štetnim posljedicama po zdravlje.

Na kraju predavanja učenici su upoznati s aktivnostima namijenjenim provedbi ove mjere kroz komponentu 2. Ministarstvo zaštite okoliša i prirode jača međusektorsku suradnju u području zaštite okoliša i prirode, fokusirajući se na izgradnju sigurnog i zdravog okoliša za sigurno i kvalitetno odrastanje mladih, poticanjem zajednice na uklanjanje prilika koje omogućavaju pojavu kriminaliteta.

Upravni odjel za zaštitu okoliša i prirode Dubrovačko-neretvanske županije, u svojstvu regionalnog koordinatora komponente 2., planira ove godine, točnije 26. travnja 2017.godine za učenike peljeških škola organizirati izlet na brdo Sv. Ilija - Orebić.

Naglasak je aktivan boravak u prirodi i važnost očuvanja okoliša.

objavio: Srećko Jančikić   datum: 11. 4. 2017.