Učenice 6. razreda posjetili baku Katicu

Prijateljstvo između učenica Petre, Petre i Letitzie sa bakom Katicom nastavilo se ove školske godine. Dana 23.3. ponovo smo posjetili baku Katicu, najstariju stanovnicu naše lijepe Kune. Prošlogodišnji posjet našoj dragoj baki bio nam je toliko ugodan da smo odlučili opet poći i razveseliti ju. Ovaj puta baka Katica dočekala nas je kao stare znance, još sretnija, ozarenija i spremnija na razgovor o starim vremenima njezinog djetinjstva i mladenaštva.

Teških ratnih vremena progonstava i neimaštine baka Katica spominjala se sa suzom u oku što nas je jako rastužilo. Ali zato su  i nas i nju nasmijala sretna vremena maškaranih bala, crkvenih blagdanskih procesija, raznih dogodovština i podvala što su ih momci curama, ali i cure momcima činili!

Baki Katici obećali smo zajednički povratak u njezine sretne ali i tužne dane provedene u Kuni, njezinom rodnom mjestu, koje je „natopila“ svojim suzama, molitvama, srdačnim smijehom ali i odanošću i ustrajnosti u dobru!

Draga bako Katice, oplemenili ste nas i zato - vidimo se uskoro!

objavio: Kristina Oremuš   datum: 7. 4. 2017.